ForumForum  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi
18 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 18 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 57 më Sun Sep 22, 2024 8:14 am
Top posters
Leutrimm
Stuttgarti ndal kampionin Vote_lcap1Stuttgarti ndal kampionin Voting_barStuttgarti ndal kampionin Vote_rcap1

Social bookmarking reddit

Bookmark and share the address of Black Eagle on your social bookmarking website

Stuttgarti ndal kampionin Empty
MesazhTitulli: Stuttgarti ndal kampionin   Stuttgarti ndal kampionin I_icon_minitimeWed Feb 24, 2010 7:47 am

Stuttgarti ishte nikoqir i Barcelonës në Mercedes-Benz Arena për të zhvilluar takimin e parë të 1/8 së finales të Ligës së Kampionëve, takim i cili përfundoi me rezultat të barabartë 1-1.
Në gjysmën e parë të ndeshjes, kampioni në fuqi i garës më prestigjioze të futbollit evropian për klube, Barcelona, ishte skuadër inferiore kundrejt ekipit që mban vendin e nëntë në Bundesligan gjermane.

Stuttgarti pati më shumë raste në 45 minutat e para, shënoi një gol dhe iu mohua një penallti.

Një krosim të bukur të Gebhart e shfrytëzoi lojtari më i rrezikshëm i vendasve në pjesën e parë, Cacau, i cili shënoi me kokë në portën e Valdes (25’).

I vetmi rast për t’u përmendur i Blaugranëve në pjesën e parë ishte kur pas goditjes së lojtarit më të mirë në botë, Leo Messi, dhe intervenimit të portierit Lehman, topi goditi shtyllën (40’).

Në fraksionin e dytë të lojës, tempi i vendasve filloi të bjerë dalëngadalë, ndërsa mysafirët shtuan numrin e sulmeve në drejtim të Jens Lehman.

Në minutën e 52-të, pas një gabimi të mbrojtësve të Stuttgartit erdhi goli i barazimit, të cilin e realizoi Zlatan Ibrahimovic. Megjithëse xhirimet treguan se paraprakisht kishte pasur pozitë jashtë lojë, gjyqtari e pranoi golin.

Edhe pse ky rezultat nuk e favorizon ekipin gjerman, duhet pranuar se Stuttgarti zhvilloi një ndeshje mjaft të mirë përballë skuadrës më të mirë në botë, e cila nuk ishte në ditën e saj më të mirë.

Sido që të jetë, takimi që do të zhvillohet në Camp Nou do të tregojë se kush do të vazhdojë në çerekfinale. /Black Eagle/