ForumForum  Latest imagesLatest images  KërkoKërko  RegjistrohuRegjistrohu  identifikimiidentifikimi
4 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 4 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 26 më Fri Dec 22, 2023 10:54 am
Top posters
Leutrimm
Barcelona iu kthehet fitoreve Vote_lcap1Barcelona iu kthehet fitoreve Voting_barBarcelona iu kthehet fitoreve Vote_rcap1

» Qfar mendimi keni per : [ 2012 ] : "Shkatrrimi i botes''
Barcelona iu kthehet fitoreve I_icon_minitimeWed Mar 03, 2010 7:42 am nga Diamant.I

Social bookmarking reddit

Bookmark and share the address of Black Eagle on your social bookmarking website

Barcelona iu kthehet fitoreve Empty
MesazhTitulli: Barcelona iu kthehet fitoreve   Barcelona iu kthehet fitoreve I_icon_minitimeSun Feb 21, 2010 2:34 am

Barcelona iu kthehet fitoreve F_022026
Kampioni në fuqi i Spanjës, Barcelona, ka shënuar fitore me rezultat 4-0 në ndeshjen e kampionatit spanjoll ndaj Racing Santander, ndeshje kjo e zhvilluar në Nou Camp.
Blaugranët nuk lejuan të befasohen edhe një herë pas humbjes së vikendit ndaj Atletico Madrid. Madje djelmoshat e trajnerit Pep Guardiola nuk u kursyen edhe në gola, duke shënuar katër të tilla, për ta shpërblyer trajnerin në ndeshjen e 100-të të tij në detyrë.

Serinë e golave për vendasit e hapi Andres Iniesta shtatë minuta nga fillimi i ndeshjes, ndërsa atë e dyfishoi Thierry Henry pas gati gjysmë ore lojë (29’). Rafael Marquez shënoi edhe golin e tretë të Barcelonës që në pjesën e parë (34’).

Pjesa e dytë solli vetëm edhe një gol tjetër për kampion, që ishte i veçantë për faktin se u shënua nga një i ri tjetër që po del nga ekipi spanjoll, mesfushori brazilian Thiago, që shënoi gjashtë minuta para fundit të ndeshjes.

Fitorja e mban Barcelonën pesë pikë mbi Real Madridin, që nesër mund ta ngushtojë atë përsëri në dy pikë, kur pret në fushë të vet një kundërshtar të vështirë, Villarrealin./Black Eagle/